top of page

Vizyon sahibi ve kurumsal niteliklere sahip hukuk büromuzda, yerli ve yabancı şahıslara ve şirketlere şeffaf, objektif, çözüm odaklı, pratik, verimli, etkili, süratli, yüksek kaliteli hukuki çözümler sunulmakta, ihtilaf noktasında dava ve icra takipleri başlatılmakta, yürütülmekte ve neticelendirilmekte, ayrıca önleyici hukuk hizmetleri ile danışmanlık hizmetleri profesyonel biçimde sunulmaktadır.

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Instagram

Hakkımızda

Avukat Sedef Ergene, 2011 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. 2011 yılında başladığı meslek hayatında İstanbul'da alanında uzman bir hukuk bürosunda öncelikle İcra-iflas Hukuku, iş hukuku, sağlık hukuku ve ticaret hukuku alanlarında çalışmıştır. Kurumsal şirket dava ve danışmanlık faaliyetleri ile bireysel dava, danışmanlık ve icra takiplerini yürütmüştür. Sonrasında çalışmış olduğu hukuk bürosunda ise, inşaat, taşıma, bilişim, ilaç, enerji, gıda ve tekstil alanlarında faaliyet gösteren birçok şirkete İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, şirket birleşme ve devralmaları, özelleştirme, due diligence raporlarının hazırlanması ve benzer konulara ilişkin alanlarda kurumsal dava ve danışmanlık hizmeti vermiştir. Özellikle iş hukuku ve ticaret hukuku alanlarında bireysel dava, danışmanlık ve icra takiplerini yürütmüştür.

İşbu tecrübeleri takiben çalışmış olduğu ilaç şirketinde, iş hukuku, ilaç hukuku, fikri sinai haklar, ticaret hukuku alanlarında tecrübe kazanmış, mümessil hakları ve ilaç sektörüne yönelik alanlarda eğitimler vermiştir. Devamında özel bir bankanın Genel Müdürlüğü’nde Kıdemli Avukat olarak çalışmaya başlamış olup, bankacılık hukuku, icra-iflas hukuku, ticaret hukuku konularında aktif rol almış ve bankanın uluslararası ihtilafları için dava, icra takibi ve danışmanlık faaliyetini yürütmüştür.

Av. Sedef Ergene, 2017 yılında Ergene Hukuk Bürosu'nu kurmuş olup büro bünyesinde banka, gayrimenkul, gıda, turizm, sağlık, inşaat, organizasyon sektörleri başta olmak üzere çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren kurumsal müvekkillerimize ve fikri mülkiyet, aile, miras, sağlık ve iş hukuku başta olmak üzere çeşitli alanlarda bireysel müvekkillerimize hukuki danışmanlık vermekte ve dava vekilliği hizmetini yürütmektedir.

 

bottom of page